Тернополянин Микола Кафтан може намалювати картину за один день

Микола Кафтан малює пейзажі та квіти, натюрморти та портрети. Зараз працює над іконою.
Разом із дружиною-художницею Іриною він працює викладачем у школі народних ремесел. Там вони навчають дітей малювання.


- Коли почали малювати? Мріяли стати художником?

- У дитинстві мене приваблювали незвичні професії. Тому марив стати не художником, а космонавтом. Я жив у власному світі, який вигадував. У той час, коли мої друзі за вікном грали у футбол, я сидів у кімнаті та облаштовував військове містечко та поле бою. Ох і любив я воювати! Мав аж дві армії, якими керував. У кожному таборі - більше ста пластилінових солдатів! А ще були коні з пластиліну, катапульти із прищіпок, чайник - то фортеця, книжки - мури, лінійка замінювала мені драбину... Моє дитинство можна назвати пластиліновим. По всій квартирі можна було натрапити на мої пластилінові "шедеври". Тато знаходив пластилін у своїх домашніх тапочках, які для мене були кораблями, мама - на підлозі та у вазонах з квітами. Думаю, я мав бути скоріше скульптором, чим художником...
А ще у дитинстві мені дуже подобався відважний хлопчик з мультфільму "Малиш Кібальчиш". Я хотів бути схожим на нього, тому постійно його малював. Але в цьому нема нічого дивного, адже маленькі хлопчики часто вибирають ідеал, щоб на когось рівнятися...
Хотів стати дизайнером

читати повністю
 

Дитяче хобі тернополянина стало його професією

Микола Кафтан (30 р.) своє дитяче хобі, малювання, перетворив на професію. Він професійний художник. Пан Микола різьбить, робить розпис на стіні, а також вчить дітей у школі народних ремесел малюванню. Малювати він любить найбільше за усе. Свої роботи чоловік продає в картинній галереї, що на вул. Шептицького.

Микола Кафтан (30 р.) своє дитяче хобі, малювання, перетворив на професію. Він професійний художник. Пан Микола різьбить, робить розпис на стіні, а також вчить дітей у школі народних ремесел малюванню. Малювати він любить найбільше за усе. Свої роботи чоловік продає в картинній галереї, що на вул. Шептицького.

- З дитинства я любив щось творити своїми руками, - розповідає художник. - Пригадую, коли ходив у дитсадок, виліпив із пластиліну більш як 100 солдатиків. У мене тоді було своє військо.

Хотів стати дизайнером

Після закінчення художньої школи в хлопця особливого прагнення стати художником не було. В Кооперативний технікум на спеціальність художник-оформлювач він вступив, бо вирішив стати дизайнером. У той час Микола думав, що малювання - то швидше дитяче захоплення, яке навряд чи вдасться зробити професією.

читати повністю
 

Дитяче хобі стало професією

Він ще з дитинства любив щось творити своїми руками: коли ходив до дитсадка, виліпив із пластиліну більш як 100 солдатиків, і мав тоді власне військо. Тепер свої дитячі  захоплення, зокрема малювання, Микола Кафтан перетворив на професію. Він —  фаховий художник. Пан Микола займається різьбленням, розписом на стіні, а також навчає дітей у школі народних ремесел і малювання. Малювати ж він любить понад усе. Свої роботи чоловік продає в картинній галереї, що на вул. Шептицького в Тернополі.

Малював дружні карикатури
По закінченні художньої школи хлопець не мав особливого прагнення стати художником. У кооперативний технікум на спеціальність «Художник-оформлювач» він вступив, бо вирішив стати дизайнером. У той час Микола вважав, що малювання — швидше, дитяче гобі, яке навряд чи придасться в житті.
«Якось у кабінет, де ми малювали, зайшла викладач Ганна Ткачик і почала придивлятись, як ми малюємо, — пригадує художник. — Побачивши мій малюнок, вона сказала, що я  маю талант, але лінуюся його розвивати. А поглянувши на малюнок моєї майбутньої дружини, зауважила, що з роботи видно — дівчина дуже скрупульозна та працьовита.»

читати повністю